Nie jesteś zalogowany.

#1 2005-09-27 01:22:42

Robert
Nowicjusz
Na forum od: 2005-09-25

Owiewki na szyby

Mam pytanko dla doświadczonych w temacie tych plastikowych owiewek co to można samemu założyć je na drzwi.
Sporo tego ostatnio widuję. Nie wiem czy to mda czy faktycznie one są praktyczne.
Bardzo proszę o Wasze wypowiedzi. Kosztują one niewiele ale po co w ciemno kasę wydawać? wink

#2 2005-09-28 10:37:23

Kiwiaczek
Nowicjusz
Na forum od: 2005-09-28

Re: Owiewki na szyby

Witaj!
Mam u siebie w Agili. Ogólnie są na plus.
Można mieć okno bardziej otwarte i nie dostajesz tak wiatrem po uszach.
Ale:
1. powyżej 100 km/h musisz okno zamknąć bo strasznie huczy
2. trochę przysłaniają pole widzenia i czasami trzeba się poryszać żeby coś zza większego słupka zobaczyć

Mimo tego osobiście polecam !

#3 2005-10-07 10:49:54

Robert
Nowicjusz
Na forum od: 2005-09-25

Ale to mocno przeszkadzają w widocznośći?

#4 2005-10-08 11:16:10

Tomasz
Administrator
Na forum od: 2005-07-28

No tak dosyć przeszkadzają. Na niektórych łukach i skrzyżowaniach trzeba głowę przesunąć w lewo lub prawo żeby mieć pewność że w nic się nie trafi.
A już miałem dość groźne sytuacje nawet bez tych owiewek.
Dojeżdżałem do skrzyżowania będąc na podporządkowanej, a równo ze mną na głównej z lewej strony jechał rowerzysta.
Poruszał się on proporcjonalnie ze mną, tak że jego sylwetka jakby zlała się z moim lewym słupkiem. No i już chciałem z marszu na dwójce wpaść na skrzyżowanie, lecz w ostatniej chwili dostrzegłem gościa na rowerze. Zdążyłem wyhamować ale z wrażenia to się spociłem.
No a w przypadku owiewek słupki Ci się powiększają.
Więc należy trochę głową pokręcić. Ale to dla zdrowotności w ramach ćwiczeń żaby jakiejś skoliozy albo czegoś podobnego nie chwycić wink

Stopka forum